Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak pískomily ochočit a jak s nimi zacházet

5. 9. 2007
1.Začněte tím,že prsty uchopíte jejich oblíbenou potravu a nabídnete ji pískomilům.Když jsou příliš nervozní a jídlo si nevezmou,zkuste to za hodinu znovu.Dělejte to každý den,až k vám klidně přiběhnou a potravu si vezmou.

2.Když se pískomil naučí brát vám jídlo z prstů,zkuste podat jim potravu na dlani.Může trvat třeba týden,než vám pískomil bude jíst z ruky,ale budte trpělivý-s pomocí hladu a přirozené zvědavosti svůj strach brzo překonají.

3.Pak začněte pískomily zvykat na zvedání.Když některý z nich vstoupí na vaši dlan pro potravu,přidržte ho shora druhou rukou a jemně ho trochu nadzvedněte,vždycky jen na pár okamžiků.Vaše ruce ho musejí podpírat a chránit,ne tisknout.

4.Nechte pískomila přebíhat z jedné ruky do druhé.Možná zjístíte,že má chut vám sám vyběhnout po paži.Jemně ho hladte jedním prstem po zádech,po směru růstu srsti.NIKDY!!!
 Nikdy nekřičte a hlasitě nemluvte,když se pískomilům věnujete!
Nikdy nedělejte žádné nečekaně prudké pohyby!
Nikdy je pevně nesvírejte ani netiskněte!
Nikdy je neberte za konec ocasu!
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

odřenina

(jirka, 20. 2. 2011 19:56)

potřebuju pomoc s piskomilem, který má na břiše vcelku velkou odřeninu :( jak mu muzu pomoci, aby se mu to co nejrychleji vyléčilo? diky předem za radu.

PISKOMIL

(ANNA258, 8. 4. 2009 18:08)

MAM SAMECKA PISKOMILA A TEN MA NA BRISE PRUH NENI TO NEJAKA NEMOC NEBO NADOR